Co zrobić, gdy redukcja wagi nie poprawia jakości sylwetki?

W końcu zdecydowałaś się zadbać o swoją sylwetkę, od kilku tygodni jesteś na diecie, liczysz kalorie, a nawet udało Ci się - zgubiłaś już kilka kilogramów, ale... Twoja sylwetka wcale nie wydaje się zdrowa i jędrna? 


No właśnie. Utrata wagi wcale nie musi gwarantować poprawy wyglądu naszej sylwetki, a wręcz przeciwnie - może wiązać się z utratą tkanki mięśniowej, w efekcie czego nie zyskujemy na estetyce.


Faktem jest, że ciężko jest utrzymać jędrne mięśnie próbując schudnąć, ale nie jest to niemożliwe! Wystarczy trochę cierpliwości i odpowiedni plan ćwiczeń, który pomoże Ci ukształtować wymarzone ciało! 


redukcja wagi niezadowolenie


Aby schudnąć musisz JEŚĆ!


Jedzenie jest podstawą w funkcjonowaniu naszego organizmu, dlatego bardzo ważne jest co jemy. Chcesz mieć silne ciało? Jedz. Jedz co najmniej trzy zbilansowane posiłki dziennie, bogate w białko, zdrowe tłuszcze i warzywa oraz kilka razy w tygodniu owoce. Kiedy masz ochotę na przekąskę, nie sięgaj po słodzone, wysokoprzetworzone smakołyki, ale po pełne błonnika i białka wartościowe przekąski, które dodadzą Ci energii.


Połącz cardio z treningiem siłowym


Spalaj kalorie poprzez trening cardio, ale jednocześnie pracuj z ciężarami.


Ćwiczenia aerobowe są przydatne dla utraty tkanki tłuszczowej, ale nie oznacza to, że każdego dnia będziesz musiała biegać po 10 km. Dobrze jest urozmaicać treningi, tak aby pracować na różnych partiach ciała. Pływanie, taniec czy orbitrek są dobrą alternatywą dla biegania.


Trening siłowy natomiast jest niezbędny do ujędrniania i kształtowania ciała. Pamiętaj, żeby równomiernie trenować całe ciało i stopniowo zwiększać wagę podnoszonych ciężarów. Stawianie sobie nowych celów i dodawanie większych obciążeń zmusza mięśnie do wysiłku i tym samym przyczynia się do ich rozwoju.


Pamiętaj o równowadze


Jak we wszystkim co robimy, równowaga jest kluczem do sukcesu. Jeżeli będziesz trenować do utraty sił, może to skończyć się nadmiernym rozpadem białek mięśniowych. Brak snu i stres sprawiają, że nasz organizm zaczyna bronić się poprzez gromadzenie tkanki tłuszczowej. Trenując intensywnie cały tydzień nie zapominaj o dniu na regenerację. Pamiętaj tylko, że dzień na regenerację to nie czas na niezdrowe jedzenie! 


Bądź cierpliwa


Początki są ciężkie, a sukces wymaga systematyczności. Nie oczekuj efektów po pierwszym tygodniu, a raczej nastaw się na długoterminowe, wartościowe zmiany, które dobrze i zdrowo zakorzenione pozwolą Ci utrzymać piękne ciało na długie lata! 


Jeśli nie czujesz się na siłach, aby sama zabrać się za redukcję tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie sylwetki, skorzystaj z pomocy trenera osobistego, który pozwoli Ci prawidłowo rozpocząć drogę do nowej sylwetki.


Referencje: https://greatist.com/fitness/how-to-lose-fat-without-losing-muscle


Autorka: Amanda Starek


Od zawsze interesowałam się zdrowym trybem życia. Od siedmiu lat jestem pasjonatką jogi, a od pięciu lat regularnie medytuję i uczę innych jak poprzez jogę i medytację znaleźć spokój i balans w codziennym życiu oraz jak panować nad swoimi emocjami i umysłem.

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni