Ile kilogramów można schudnąć w miesiąc?Każda z nas dąży do idealnej sylwetki. Mordercza walka z codziennymi aerobami, niskimi kaloriami w diecie, a wszystko po to aby ujrzeć na wadze kolejny kilogram w dół. Redukcja kilogramów nie jest niczym przyjemnym dla większości z nas. Podejmując się jej, mamy nadzieje na szybkie efekty, które zostaną z nami na długo. Częstsze wizyty na siłowni, do tego spora ilość treningów aerobowych oraz dieta, która jest wyliczona co do grama, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zastanawiałaś się kiedyś, ile powinnaś zrzucić kilogramów miesięcznie, aby efekty Twojej ciężkiej pracy były zadowalające i trwałe?


Rekompozycja sylwetki


Zastanawiasz się co jest nie tak. Przecież trenujesz systematycznie 4 razy w tygodniu, trzymasz się cały czas odpowiedniej diety, ciało się zmienia, a waga stoi w miejscu. W trakcie redukcji tkanki tłuszczowej może dojść do tzw. Rekompozycji sylwetki. Jest to moment, w którym spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi jednocześnie z budowaniem masy mięśniowej. Jest to nic innego jak odpowiednie dobrana dieta oraz plan treningowy do Twojego organizmu. Kiedy zależy Ci na poprawie kształtów sylwetki, pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała, zaokrągleniu niektórych partii, ale niekoniecznie chcesz zrzucać kilogramy. To odpowiednia droga dla Ciebie. Warto kontrolować wagę oraz wykonywać raz na jakiś czas pomiary ciała. Np. W okolicach talii, bioder, pośladków czy ud. Dodatkowo warto zrobić cotygodniowy „check form” i uwiecznić sylwetkę na zdjęciu w celu kontroli, aby po kilku tygodniach zobaczyć różnicę jaka zaszła w proporcjach naszej sylwetki.


Ile można schudnąć w miesiąc?Optymalna, ilość kilogramów do zrzucenia to ok 4 kg miesięcznie. Jest to 1 kg tygodniowo. Pamiętajmy, że szybciej nie znaczy efektywniej. Chudnąc 4 kilogramy miesięcznie jesteśmy w stanie utrzymać organizm w dobrej formie, bez niepotrzebnego uszczerbku na zdrowiu. Osoby otyłe, mogą tracić większa ilość kilogramów, szczególnie przez pierwsze miesiące trwania redukcji. Spadki na wadze mogą sięgać 5 - 10 kg miesięcznie. Musimy pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa spala się na samym końcu. Pierwszy spadek wagi jest to pozbycie się zgromadzonej wcześniej wody, glikogenu oraz zalegającej treści jelitowej. W następnej kolejności spala się tłuszcz. Z czasem spadek kilogramów zacznie maleć. Bez obaw, jeśli Twoja dieta będzie odpowiednio modyfikowana w trakcie trwania dalszej redukcji, odchudzanie z czasem będzie postępowało. Osoby z nadwagą bądź osoby otyłe, które chudną dużo w bardzo szybkim czasie, mogą borykać się z problemem obwisłej skóry na brzuchu. Pozbycie się nadmiernej skóry jest możliwe tylko i wyłącznie za pomocą skalpela, czyli operacji plastycznej brzucha. Są one niestety dosyć kosztownym rozwiązaniem. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i pracować zgodnie z założonym planem, aby w późniejszym czasie móc cieszyć się zgrabną sylwetką przez długi czas.


Szybkie zrzucenie nadmiernych kilogramów jest możliwe, ale nie jest to mądre rozwiązanie. Aby zachować zdrowie i estetykę sylwetki, redukujemy kilogramy w delikatniejszy sposób. Utrata jednego kilograma tygodniowo jest najbardziej optymalną opcją. Taka forma odchudzania pozwoli nam cieszyć się smukłą i zdrową sylwetką na dłużej, bez efektu jojo.


Inez Gorońska


Team FitWomen


OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni