Pozbądź się cellulitu! Dieta i suplementy, które pomogą w walce z cellulitem.Znany chyba każdej kobiecie… CELLULIT. Inaczej nazywany skórką pomarańczową. Zdecydowanie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Bardzo często pojawia się w okresie dojrzewania. Mamy dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Czym się one różnią i jak to rozpoznać?


Cellulit wodny


Występuje często w momencie zaburzeń hormonalnych w kobiecym organizmie. Jest odpowiedzialny za gospodarkę wodno-tłuszczową. Bardzo często spotykany nawet u szczupłych, aktywnych fizycznie kobiet.


Przyczyny:


Zaburzenia w układzie hormonalnych


Brak aktywności fizycznej


Nieregularne spożywanie posiłków


Siedzący tryb życia


Stosowanie używek między innymi papierosów


Na cellulit ma również wpływ genetyka


Cellulit wodny często pojawia się na uda, pośladkach, łydkach, ramionach. U nieco grubszych kobiet może się również pojawić w okolicach brzucha. Skórka pomarańczowa powstaje w wyniku przenikania limfy z toksynami do komórek tłuszczowych w których się zatrzymuje i tworzy większe zbite grupy.


Cellulit tłuszczowy pojawia się zdecydowanie częściej u kobiet z nadwagą. Ludzki organizm ma problem z wydalaniem kwasów tłuszczowych. W naszym organizmie tworzą się trójglicerydy, które są magazynowane większe lub mniejsze bruzdy i grudki. Ten rodzaj cellulitu możemy rozpoznać poprzez uciskanie skóry palcami, odczujemy ból. Pojawia się on w momencie gdy zbyt duże komórki tłuszczowe uciskają na zakończenie nerwów.


Jak wyeliminować cellulit?Przede wszystkim wprowadzić zdrowy tryb życia. Regularne ćwiczenia powodują szybszą przemianę materii, pomagają w spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Do tego zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta. Należy wyeliminować produkty wysokokaloryczne, słodycze i produkty z duża zawartością cukru i zastąpić je pełnowartościowymi produktami oraz warzywami i owocami. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Spożywanie większej ilości wody spowoduje, mniejsze gromadzenie jej w organizmie. Staraj się wyeliminować wszelkiego rodzaju używki.


Warto zadbać również o suplementacji


W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy prawie wszystko. Są również naturalne suplementy, które pomogą nas w walce z nadmierną ilością cellulitu. CLA jest suplementem wspomagającym zmniejszenie masy tłuszczowej. CLA to kwas linolowy, który zmniejsza objętość komórek tłuszczowych poprzez aktywne spalanie tłuszczu. Suplement nie działa doraźnie. Pierwsze efekty mogą być widoczne po 3 miesiącach stosowania preparatu.


Zielona herbata posiada wiele składników wspomagających przemianę materii, co ułatwia procesy odchudzania. Zwiększa również aktywność enzymów biorących udział w trawieniu. Bardzo dobrze wpływa na metabolizm wątroby, wzmaga termogenezę i przyspiesza utlenianie tłuszczów. Świetnie sprawdza się u kobiet jako dodatek do codziennej diety.


Na pomoc w redukcji przydatne są również wszelkiego rodzaju naturalne wyciągi takie jak Czarny pieprz, kurkuma. Polecanym suplementem będzie również zielona kawa oraz Coleus Forskohlii - pokrzywa indyjska.


Warto zadbać o siebie. Pełnowartościowa dieta, aktywny tryb życia, ćwiczenia, ruch i odpowiednia suplementacja pozwolą Ci zwalczyć problem cellulitu raz na zawsze. Czas zmienić swoje nawyki na lepsze i zdrowsze dla organizmu i ciała. :)


Inez Gorońska


Team FitWomen


OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni