ALLNUTRITION COLLBEAUTY - uroda z musujących tabletek

Istnieje szereg związków o charakterze odżywczym, które mogą wesprzeć tkanki łączne w organizmie. Do tkanek tych zalicza się struktury budowane przez kolagen, czyli skórę, włosy, paznokcie, kości, chrząstki, ścięgna, mięśnie, czy narządy wewnętrzne. Dbając zatem o stan odżywienia, można skutecznie poprawić wiele aspektów związanych zarówno ze zdrowiem, jak i pewnymi estetycznymi cechami wyglądu zewnętrznego.

kolagen a piękna skóra

Związki „wspierające urodę” dostarczyć można zarówno z produktów spożywczych, jak i w nieco wygodniejszej formie suplementu diety. Dobrym przykładem jest forma musujących tabletek rozpuszczalnych w wodzie o kompleksowym składzie. Jest to forma nie tylko wygodna, ale również atrakcyjna w smaku i wesprzeć może organizm na wielu płaszczyznach.

Kolagen w branży „beauty”

Wygląd zewnętrzny jest jedną z pierwszych cech dostrzeganych przy poznawaniu ludzi. Mimo że każdy ma swoją indywidualną urodę i każdy jest na swój sposób piękny, to pewne elementy składające się na wizerunek można optymalizować za pomocą substancji odżywczych. Kolagen w kontekście odżywczym należy do białek, istnieje kilka jego rodzajów i w diecie spożywany jest głównie wraz z produktami zwierzęcymi. Coraz większą popularność zyskują suplementy diety zawierające omawiany związek i stosowane są głównie w celu poprawienia kondycji tkanki łącznej, w tym włosów, skóry, czy paznokci i zębów.

Jakość kolagenu w organizmie spada wraz z wiekiem, ponadto jest gorsza u osób niedożywionych, czy palących papierosy. Większe potrzeby wykazywać mogą również osoby na dietach wegańskich, czy źle zbilansowanych, gdyż często są niedoborowe względem nie tylko kolagenu, ale również witamin czy składników mineralnych.

ALLNUTRITION Collagen - Beauty

Składniki mineralne i witaminy dla tkanki łącznej

Jednym z najpowszechniej występujących w tkankach organizmu składnikiem mineralnym jest cynk. Uczestniczy w ponad 1000 reakcjach enzymatycznych i wiązany jest przez około 10% białek organizmu. Wchodzi w skład m.in. skóry, czy włosów, zatem sprzyjać może regulacji wzrostu oraz poprawie kondycji i ochronie ich komórek. Ważną rolę w ochronie komórek organizmu pełni również selen. Jest to silny antyoksydant i wpływa na kondycję tarczycy, co przekłada się pośrednio na stan m.in. włosów, skóry i paznokci. Niedobory tych pierwiastków objawiać się mogą problemami z wypadaniem włosów, czy zwiększoną kruchością paznokci, a także wrażliwością skóry na podrażnienia.

Grupę związków o licznych i ważnych funkcjach metabolicznych stanowią witaminy z grupy B. Kontrolują wiele reakcji enzymatycznych, które w pośredni, lub bezpośredni sposób wspierają kondycję tkanek łącznych. Ich niedobory często kojarzone są ze stanami niedożywienia (podobnie jak niedobory kolagenu), gdyż często produkty wysokobiałkowe są dobrymi ich źródłami.

OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni