Kobieto, zadbaj o swoje stawy!

Bóle stawów są bardzo często spotykane u sportowców czy osób aktywnych fizycznie. Stawy stanowią bardzo ważne funkcje w układzie ruchu. Tego tego typu kontuzje mogą wynikać z niepoprawnie wykonywanych ćwiczeń, przeciążenia, przetrenowania lub niedoboru witamin i minerałów oraz nieodpowiedniej diety. Często lekceważymy pierwsze bóle oraz sygnały wysyłane przez nasz organizm. Jakie suplementy na stawy są najlepsze? Co zrobić, aby ból nie zaskoczył nas w najmniej niespodziewanym momencie? Czy warto zmienić dietę? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w artykule poniżej.

Suplementy, które pomagają w szybszej regeneracji stawów:

Curcuma - Posiada właściwości, które skutecznie działają w leczeniu stanów zapalnych oraz uśmierzają ich ból. Suplement często stosowany w codziennej diecie przez sportowców wytrzymałościowych narażonych na bóle stawów, między innymi biegaczy, kolarzy. Kurkuma możemy używać do codziennej diety np. jako przyprawę do potraw lub stosować jako suplement diety w kapsułkach.

Flex - Zawiera bardzo ważny składnik którym jest kolagen, wytwarzany poprzez hydrolizę białka wołowego. Białko pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Flex został uzupełniony szeregiem składników takich jak MSM, glukozamina, magnez, witamina B6 oraz witamina C, która pomocna jest prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i kości.

Bosswelia Serrata - Poza szerokim prozdrowotnym działaniem, wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Osoby uprawiające sport bardzo często sięgają po ten suplement. Ekstrakt przynosi ulgę zmęczonej tkance chrzęstno - kostnej. Dzięki temu jest on dużym wsparciem przy ciężkich treningach, obciążających nasz układ ruchu.

Osoby aktywne fizycznie oraz starsi ludzie powinni używać preparaty o zwiększonej dawce składników oraz takie, które likwidują ból i przyspieszają proces regeneracji.

Czy dieta ma wpływ na stawy?

Masz często powracające bóle stawów? Zastanawiałeś się kiedyś czy Twoja dieta jest dobrze zbilansowana? Ma to ogromne znaczenie, ponieważ właśnie żywność jest naturalnym źródłem substancji budujących kości i stawy. Niektóre produkty pomagają w stanach zapalnych oraz leczeniu urazów.

Białko jest naturalnym składnikiem, pomocnym w budowie chrząstek i stawów. Dodatkowo nabiał jest również bardzo przydatny w naszej diecie, jeśli chodzi o lepszą regenerację układu ruchu. Nabiał jest świetnym źródłem wapnia, który wraz z fosforem pomaga w budowie naszych kości oraz zębów.

Ważne jest, aby w naszej diecie pojawia się również kolagen, który jest składnikiem mazi stawowej, ma ona za zadanie zmniejszyć starcie chrząstki stawowej i zapewnić odpowiednią ruchomość. Przy powstawaniu kolagenu pomocna jest witamina C, która pomaga przekształceniu aminokwasu proliny w hydroksyprolinę, jest ona więc potrzebna w wykorzystaniu kolagenu. Witamina C zwiększa elastyczność tkanki oraz działa antyoksydacyjnie.

Pamiętaj, aby zadbać w diecie o odpowiednią ilość tłustych ryb. Są one źródłem przeciwzapalnych kwasów omega-3, które również bardzo wspierają nasz organizm. W Twoim jadłospisie nie powinno zabraknąć pełnowartościowego białka, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz podstawowych źródeł witamin i minerałów. Dodatkowa suplementacja może okazać się również pomocna przy nawracających dolegliwościach.

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni