Regularne stosowanie MSM może wspomóc redukcję zmarszczek!

Metylosulfonylometan, bardziej znany jako MSM ( siarka organiczna), jest popularnym suplementem diety stosowanym w leczeniu wielu dolegliwości. Jest to związek zawierający siarkę, występujący naturalnie w roślinach, zwierzętach i w organizmach ludzkich. Może być również produkowany jako suplement diety, w postaci proszku lub kapsułek.


msm zmarszczki


MSM jest szeroko stosowany w sporcie i przez osoby szukające naturalnego sposobu na złagodzenie bólu stawów, zmniejszenie stanu zapalnego i zwiększenie odporności.


Okazuje się, że MSM może  mieć pozytywny wpływ na redukcję zmarszczek. Stosując ten suplement regularnie przez kilka miesięcy można osiągnąć całkiem dobry efekt.


Amerykańscy naukowcy eksperymentowali z osobami  w wieku od 35 do 69 lat i odkryli, że nawet przy niewielkiej dawce MSM  (od 1 do 3 gramów dziennie) zmarszczki na twarzy stawały się mniejsze, a u niektórych osób nawet znikały całkowicie.


msm


Naukowcy podzielili 20 osób na dwie grupy. Jedna przyjmowała 3 gramy MSM dziennie przez 16 tygodni, a druga placebo. W czasie trwania badania obserwowali, jak zmienia się układ zmarszczek na twarzy badanych. W grupie MSM zauważono wyraźną redukcję zmarszczek


W innym badaniu naukowcy porównali efekt suplementacji MSM w dawce 1 gram do wcześniejszych 3 gramów. W tym celu podzielili grupę 63 osób na dwie grupy eksperymentalne. Test trwał ponownie 16 tygodni. W wyniku obserwacji zauważono, że ilość zmarszczek zmniejszyła się w obu grupach. To oznacza, że MSM nawet w mniejszej dawce okazuje się mieć pozytywny wpływ w tej kwestii. Oczywiście wyższa dawka okazała się bardziej skuteczna.


Podsumowanie


Wyniki badań sugerują, że MSM przyjmowany doustnie, np. w formie suplementu, może mieć korzystny wpływ dla zdrowia skóry oraz redukcji drobnych zmarszczek. Wystarczy zaledwie 1 gram dziennie, aby uzyskać efekt w przeciągu kilku miesięcy.

OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni