Suplementacja dla kobiet - L-karnityna

Czy samą dieta pozwoli nam uzyskać wymarzoną sylwetkę i spalić nadmierną ilość tkanki tłuszczowej? Oczywiście że tak, ale czasami dieta nie wystarcza. Nasz organizm po upływie długiego czasu „na diecie” przyzwyczaja się do mniejszej ilości spożywanego jedzenia, waga nadal nie spada, a my popadamy w panikę i spożywamy coraz mniejsze ilości jedzenia. Nie tędy droga. Przecież aby chudnąć trzeba jeść! :)

Możemy sobie ułatwić proces odchudzania wspomagając się suplementacją l-karnityny. Nie mieścisz się w swoje ulubione spodnie? Odżywiasz się zdrowo i prowadzisz aktywny tryb życia, ale nadal masz oponkę na brzuchu która nie chce zniknąć? W walce z nadmierną tkanką tłuszczową i wodnym cellulitem nadchodzi l-karnityna! :)

Czym jest l-karnityna i w jaki sposób może Ci pomóc?

Jest to naturalny składnik wywodzący się z białek (aminokwasów). Jest odpowiedzialna za transport tłuszczów, które zamienia w energię. L-karnityna ma nam pomóc w redukowaniu zbędnych kilogramów. Odpowiedzialna jest za przyspieszenie metabolizmu, co wpływa na zużycie energii i spalenie większej ilości kalorii w ciągu dnia.

Jeśli ćwiczysz często, intensywnie i długo Twój organizm ma większe zapotrzebowanie na ten składnik. L- karnityna poprawia wydolność tlenową i wytrzymałość mięśni, zapobiega katabolizmowi mięśniowemu. Dzięki czemu nie palisz swoich mięśni i zyskujesz mniej otłuszczone, ale krągłe i dobrze zbudowane ciało.

Korzyści ze stosowania l-karnityny:

  • Hamuje proces odkładania się tkanki tłuszczowej
  • Pomaga przy walce z utratą kilogramów
  • Przyspiesza przemianę materii
  • Sprzyja wytrzymałości
  • Jest pomocna w regeneracji

L-karnityna działa nie tylko odchudzająco. Ma również wiele działań prozdrowotnych między innymi chroni naczynia krwionośne oraz obniża poziom złego cholesterolu.

L-Karnityna występuje w pewnych ilościach w organizmie człowieka i zwierząt. Znajdziemy ją również w takich produktach jak: mięso (wołowina, wieprzowina, ryby), pokarmy pochodzenia roślinnego (owoce, warzywa, orzechy), grzyby, nabiał, sery.

Bardzo ważne jest, aby suplement łączyć z aktywnością fizyczną i ćwiczeniami aerobowymi. Systematyczny trening ok 30-40’ pozwala dostrzec nam szybsze efekty.

Jak stosować l-karnitynę?

Jeśli stosujemy suplementację l-karnityną w celach odchudzających należy przyjmować ją należy rano, w porze obiadu (lub do posiłku bogatego w węglowodany) lub 30-60 minut przed treningiem. Niewskazane jest zażywanie jej wieczorem, przed snem, ponieważ mogą się pojawić problemy z zasypianiem. Najbardziej optymalna dawka l-karnityny to 500-1000 mg dziennie. Nadmiar suplementu zostanie wydalony przez organizm.

L-karnityna jest jedną z najzdrowszych suplementów diety. Trudno jest ją przedawkować. Do dnia dzisiejszego nie wykazano badań na skutki uboczne l-karnityny. Drogie Panie, nie zapominajcie! Tego typu suplementacja musi być połączona ze zdrowym racjonalnym żywieniem i aktywnością fizyczną w innym przypadku nie przyniesie nam widocznych efektów.

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni