Jakie suplementy brać przed treningiem na spalanie tłuszczu?

Skuteczne odchudzanie nie jest skomplikowane, ale wymaga kilku niezbędnych zmian w naszej codzienności. Podstawą jest dieta, która będzie dostarczała mniej kalorii, niż wynosi nasze dobowe  zapotrzebowanie. Dodatkowa aktywność fizyczna w postaci treningu siłowego lub treningu cardio będzie tutaj czynnikiem, który przyspieszy efekt odchudzania, a przede wszystkim pozwoli na modelowanie sylwetki. Trzecim elementem układanki będą odpowiednio dobrane suplementy.


Po co stosować suplementy?


Suplementy mogą okazać się strategiczne podczas procesu odchudzania, ale czego dokładnie możemy się po nich spodziewać?


Co dają suplementy:  • silniejszą  termogenezę, czyli przemianę  tłuszczu na energię

  • wyższą motywację oraz energię na treningu

  • mniejsze zmęczenie podczas ćwiczeń

  • niższy apetyt i łaknienie

  • lepsze trawienie

  • szybszą przemianę materii

  • ochronę tkanki mięśniowej, która zapewnia jędrność ciała


kobieta na siłowni spalanie tłuszczu


Co stosować przed treningiem?


Jeśli zależy nam na tym, aby wspomóc efekt spalania tkanki tłuszczowej, warto rozważyć zakup spalacza tłuszczu. Spalacze tłuszczu o działaniu termogenicznym są to suplementy diety, oparte  na naturalnych składnikach i mają za zadanie podnieść tempo przemiany materii. Co ważne, spalacze tłuszczu nie tylko bezpośrednio przyspieszają odchudzanie, ale również dają nam uczucie wyższego poziomu energii podczas wysiłku. Jest to niezwykle ważne, gdyż podczas odchudzania często brakuje nam sił. Spalacz jest tym dodatkiem, który podtrzyma naszą aktywność fizyczną na wysokim poziomie, co dodatkowo przekłada ilość spalonego tłuszczu podczas treningu. 


Spalacze tłuszczu mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę - hamują apetyt. Kontrola łaknienia jest szczególnie ważna podczas okresu odchudzania, gdyż pokusa podjadania może zniweczyć nasze plany. Przykładem spalacza tłuszczu o  wymienionych cechach jest popularny REDOX.


redox spalacz tłuszczu

Innymi suplementami, jakie warto zastosować przed treningiem są: l-karnityna, piperyna i chrom. Dodatki te pomogą zmobilizować organizm, aby czerpał energię z zapasów tłuszczu zgromadzonego w naszym ciele. 


A co ze wspomnianą jędrnością i zabezpieczeniem mięśni?


Tutaj niezwykle przydatne  będą aminokwasy, które działają ochronnie na nasze mięśnie, zabezpieczają je  przed utratą jędrności i sprzyjają regeneracji. Mogą być one stosowane w formie kapsułek, tabletek lub proszku. Ta ostatnia forma pozwala na przyrządzenie napoju, który należy wypić przed rozpoczęciem treningu. Najczęściej stosuje się aminokwasy, które kryją się pod nazwami BCAA lub EAA. Podobną funkcję może pełnić szejk białkowy.


Podsumowanie


Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowe, oczywistym wyborem wydaje się spalacz tkanki tłuszczowej.  Ma on za zadanie przyspieszyć spalanie tłuszczu, pobudzić i zmotywować nas do działania.


Pamiętajmy również o odpowiednim odżywieniu i ochronie mięśni, tak aby redukcja tkanki tłuszczowej szła w parze z poprawą jędrności sylwetki. W tym celu skorzystać możemy z aminokwasów lub odżywki białkowej.

OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni