Przerwa w treningu - jak nie stracić formy?

Doczekałyśmy się wakacji. Okres urlopowy ruszył pełną parą. Każdy pragnie oderwać się od codziennych obowiązków i odpocząć. Oczywistym faktem jest, że każdemu należy się odpoczynek i regeneracja, ale czy powinniśmy całkowicie zaniedbywać treningi w okresie wakacyjnym?

Treningi podczas urlopu - czy to dobry pomysł?

Urlop to czas odpoczynku dla umysłu i całego organizmu. Jest to czas, w którym mamy możliwość zrelaksować się i odpocząć od codziennej gonitwy i natłoku obowiązków. Nie zapominajmy jednak o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Odpoczynek jest potrzebny każdemu, ale czy odpoczywać nie można w aktywny sposób? Staraj się rozplanować swój dzień, tak aby pomieścić w nim zwiedzanie i korzystanie ze wszystkich atrakcji, poleniuchować, odpocząć, ale również znaleźć chwile dla ciała. Przez cały rok dbasz o swoją formę, to i na wakacjach zadbaj o odrobinę ruchu. W swoim planie podróży warto pamiętać również o ćwiczeniach. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieścić w godzinach porannych rozruch lub jogging, da on nam większego kopa w ciągu dnia, pobudzi organizm i wpłynie pozytywnie na ogólne samopoczucie. W większości wypoczynkowych hoteli znajdziesz również siłownie lub basen, które warto wrzucić do naszego wakacyjnego planu. W wielu miejscowościach dostępne są również siłownie zewnętrzne, które stają się coraz bardziej popularne. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż trening na świeżym powietrzu. Siłownie zewnętrzne są doskonałą alternatywa dla treningu w czterech ścianach. Zawsze można wziąć ze sobą drugą połówkę i spędzić czas razem. Siłownie zewnętrzne często umiejscowione są obok placu zabaw dla dzieci, więc trening możesz odbyć w czasie kiedy Twoja pociecha bawi się z innymi dziećmi. Ograniczenie jest tylko w głowie. Nikt nikogo nie zmusza aby trenować przez całe wakacje, ale warto czasami pomyśleć czym grozi leżakowanie i objadanie się pysznymi smakołykami przez dłuższy czas.

Jaki rodzaj treningu na wakacjach?

Treningiem nie nazywamy tylko wizyty na siłowni. Treningiem można również nazwać inny rodzaj aktywności fizycznej jak np. pływanie, jogging czy bieg albo jazda na rowerze lub rolkach. Będąc na urlopie nad jeziorem lub nad morzem, warto korzystać z atrakcji, które znajdują się na plaży, np. Rowery wodne, kajaki, piłka siatkowa na plaży.

Zadbaj o odpowiednią suplementację

Wakacje, odpoczynek wiąże się również z nieco luźniejszym podejściem do diety. Zwiedzając różne zakamarki Polski, Europy czy Świata, skosztujemy lokalnych smakołyków. W takich przypadkach dobrym suplementem okazuje się berberyna, która pozwoli nam zadbać o możliwie niski poziom cukru we krwi. Do suplementacji warto również dorzucić chrom który pozwoli nam zapanować nad zachciankami na słodkie pyszności. Rolą chromu jest uczestnictwo w metabolizmie glukozy. Chrom ma działanie zmniejszające zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Stabilny poziom cukru we krwi, który zapewniają właściwości chromu, sprawia, że nie mamy nagłych napadów głodu i ochoty na słodkie. Chrom znajdziemy również w składzie niezawodnego „Redox”, który może być pomocnym suplementem w przypadku nagromadzonej wody i glikogenu od nadmiernej ilości jedzenia, bądź pożywienia z większą zawartością sodu. Ten suplement zawiera również wiele innych naturalnych składników pomocnych w przypadku nagromadzonych kilogramów podczas wakacyjnego urlopu.

Tak jak w jednym tygodniu nie spalimy dużej ilości tkanki tłuszczowej, tak samo w jeden tydzień nie przytyjemy dużej ilości na tkance tłuszczowej. Dodatnie kilogramy na wadze, w większości jest to woda zgromadzony glikogen mięśniowy, który szybko zgubimy, wracając do codziennych czynności, treningów oraz odpowiedniej diety. Forma plażowa nie zniknie w przeciągu kilku dni czy tygodnia. Cieszcie się długo wyczekiwanym urlopem, pamiętając o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Inez Gorońska

Team FitWomen

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni