Suplementy dla kobiety wspomagające koncentrację oraz łagodzące stres

Zbyt wiele obowiązków, wymagająca praca i stres związany z obecną sytuacją mogą przyczyniać się do problemów z koncentracją oraz prowadzić do rozdrażnienia. Co zrobić, kiedy musisz skończyć ważny projekt, a wszystko wokół zdaje się odwracać Twoją uwagę? Wesprzyj swój mózg naturalnymi suplementami diety, które pomogą Ci się skoncentrować i wyluzować.


stres suplementy dla kobiety


Żeń-szeń


Żeń-szeń to jedna z najbardziej wartościowych roślin stosowanych w medycynie chińskiej. Korzeń żeń-szenia ma działanie łagodzące stres, poprawia funkcjonowanie mózgu oraz usprawnia pamięć. 


SFD NUTRITION Żeń-Szeń Guarana


W badaniu z 2010 roku przetestowano dawkę 400 miligramów (mg) na kilkudziesięciu uczestnikach, którzy zażywali żeń-szeń przez 8 dni. Uczestnicy badania wykazali w tym czasie większy spokój i poprawę umiejętności matematycznych.


Olej MCT


Olej MCT był szeroko badany pod kątem właściwości zdrowotnych dla mózgu (szczególnie u osób z chorobą Alzheimera). Jedno z badań z 2013 roku wykazało, że olej MCT pomógł zwiększyć energię mózgu o 9 procent. Inne badania sugerują, że MCT może dostarczać energię umierającym komórkom mózgowym, utrzymując neurony przy życiu.


L-teanina


L-teanina to aminokwas będący głównym składnikiem czarnej i zielonej herbaty. Badania wykazały, że spożywanie L-teaniny może pobudzić oraz poprawić koncentrację.


Rhodiola rosea


Rhodiola rosea, czyli różeniec górski, może poprawić funkcje poznawcze, pamięć i przyswajanie wiedzy. Pomaga również w wyciszeniu emocjonalnym i chroni przed stresem.  


SFD NUTRITION Rhodiola Rosea Strong


Badanie przeprowadzone w 2012 roku wykazało, że podawanie 400 mg różeńca górskiego dziennie przez 4 tygodnie spowodowało znaczne zmniejszenie objawów stresu, takich jak zmęczenie, wyczerpanie i niepokój.


Korzeń maca


Korzeń maca jest jedną z najbardziej wartościowych roślin, która działa bezpośrednio na dwa obszary mózgu: podwzgórze i przysadkę mózgową, co pomaga zwiększyć koncentrację.  


Badania wykazały, że Maca może podnieść energię fizyczną i psychiczną, zmniejszyć stres, złagodzić depresję i niepokój, jednocześnie stymulując aktywność mózgu.


Źródła:Autorka: Amanda Starek


Od zawsze interesowałam się zdrowym trybem życia. Od siedmiu lat jestem pasjonatką jogi, a od pięciu lat regularnie medytuję i uczę innych jak poprzez jogę i medytację znaleźć spokój i balans w codziennym życiu oraz jak panować nad swoimi emocjami i umysłem.

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni