Aerobik czy zumba? Co lepsze na odchudzanie?Aerobik i zumba - są to rodzaje ćwiczeń, od których większość z Pań zaczyna swoje wizyty w klubach fitness i siłowniach. Wiele Kobiet bojąc się treningu siłowego, decyduje się na grupowe zajęcia fitness. Coraz większa ilość klubów wprowadza w grafiki częstsze zajęcia, ponieważ z roku na rok rośnie ilość chętnych osób. W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych zajęć w klubach fitness jest ZUMBA. Trening Zumby nie jest monotonny, łączy elementy typowych zajęć fitness i elementy kroków tańców latynoskich. Najczęściej układy wykonywane są w rytm muzyki flamenco, samby, cha-chachy czy salsy. W trakcie zajęć kobiety tańczą, bawią się, ćwiczą i dodatkowo spalają kalorie. Duża część kobiet chętnie przychodzi na zajęcia, ponieważ nie wymagają one męczących zestawów ćwiczeń, a dodatkowo w trakcie tańca wydzielane są hormony szczęścia, czyli endorfiny, dzięki którym nasze samopoczucie się poprawia, a poziom stresu w organizmie spada. Czujemy się zrelaksowane.


Aerobik w przeciwieństwie do Zumby wymaga większego zaangażowania i dokładnego powtarzania zestawu ćwiczeń. Aerobic jest znany i popularny od bardzo dawna. Jest to wysiłek o intensywnej wymianie tlenowej. Zajęcia aerobiku również wykonywane są przy udziale muzyki. Pod nazwą aerobik znajduje się wiele rodzajów zajęć między innymi:  • Fat Burning

  • TBC

  • Low impact aerobic

  • ABT

  • Body shape

  • I wiele innych w zależności od rozkładu w danym klubie fitness. Są to zajęcia o różnej intensywności.


Aerobik czy Zumba?


Zumba dzięki dostarczeniu endorfin i poprawie nastroju idealnie nadaje się dla osób początkujących, które zaczynają prowadzić aktywny tryb życia. Dodatkowo zajęcia Zumby przyspieszą zwolniony metabolizm. Osoby uczęszczające na Zumbę nie zniechęcą się po krótkim czasie, ponieważ zajęcia nie są nudne i pasuje na nich wesoła, żywiołowa atmosfera.


Aerobik jest jednak nieco inną aktywnością, bardziej zbliżoną do treningu siłowego, podczas której możemy korzystać z różnego rodzaju sprzętu do ćwiczeń np. trampoliny, hantle, kettle czy sztangi. Taki wysiłek fizyczny będzie odczuwalny na długo po zakończonym treningu. Dzięki różnego rodzaju intensywności, tkanka tłuszczowa jest zdecydowanie lepiej spalana niż w przypadku Zumby. Zmienna intensywność i różnego rodzaju bodźce przekładają się na lepsze efekty. Aerobik jest przeznaczony dla osób które chciałby rozwijać swoje ciało. Podczas ćwiczeń aerobiku nie dość że spalamy nadmierną tkankę tłuszczową, to dodatkowo taki trening możemy uzupełnić ćwiczeniami funkcjonalnymi i ćwiczeniami korekcyjnymi. Dzięki temu zapobiegamy ciało przed jakimikolwiek kontuzjami.


Podsumowując


Zumba jest świetnym wyborem dla osób początkujących, które pragną zmienić coś w swoim życiu i chcą wprowadzić aktywność fizyczną w swój tygodniowy plan. Jeśli natomiast pragniesz zmienić lub ukształtować sylwetkę, warto wybrać ćwiczenia takie jak aerobik, które pomogą spalić nadmierną tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie. Każda aktywność fizyczna jest dobra, jeśli mówimy o osobach początkujących. Podczas zajęć Zumby nasz organizm przestaje w pewnym momencie progresować, dlatego kolejnym krokiem jest wybór bardziej wymagających od nas ćwiczeń, takich, które będą stymulowały Twój metabolizm. Dzięki temu osiągniesz szybsze i bardziej zadowalające efekty.


Inez Gorońska


Team FitWomen


OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni