Jak układać postanowienia noworoczne?

Świadome zbliżającego się nowego roku w grudniu zaniedbujemy dietę i ćwiczenia. Pozwalamy sobie na słodkie przyjemności i po cichu odliczamy dni do stycznia…, bo w styczniu wszystko się zmienia!


Zmienia się nasza dieta, nasze podejście, rzucamy złe nawyki, trenujemy i trzymamy się mocno nowych postanowień…  Niestety zbyt wiele postanowień noworocznych kończy się przemęczeniem i rezygnacją już w następnym miesiącu.


kobieta postanowienie noworoczne


Dlatego ustanawiając postanowienie noworoczne, warto pamiętać, że nie jesteśmy w stanie udźwignąć wielu zmian jednocześnie, a drastyczne zmiany wprowadzane w nasze życie nie są skuteczne.  


Jak więc podejść do postanowień noworocznych, aby zakończyły się sukcesem? 


Wybierz konkretny cel


Cele to nie marzenia i powinny być realistyczne, a nie drastyczne, zwłaszcza kiedy chodzi o wagę. Wszystkie chcemy być w dobrej formie i dobrze wyglądać, najlepiej bez wysiłku. Kiedy jednak przez ostatnie lata nazbierałaś kilka zbędnych kilogramów, niech Twoim postanowieniem nie będzie hasło: "Chcę schudnąć!", tylko określ konkretnie ( i obiektywnie), ile chcesz schudnąć, w jakim czasie.


Ważny jest plan!


Osiągnięcie celu wymaga planowania, podążania za nim oraz systematyczności. Drastyczne zmiany można porównać do efektów jo-jo niewłaściwej diety. Jak tego uniknąć? Zaplanuj. Usiądź i stwórz szczegółowy plan, który pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu. Jeżeli trudno Ci stworzyć coś samemu, zwróć się o pomoc do dietetyka lub trenera personalnego.


Skoncentruj się na jednym celu


Nakładanie na siebie zbyt wielu zmian i nowych obowiązków może być zniechęcające. Każdy cel wymaga czasu i zaangażowania. Pamiętaj, że każda zmiana to spory wysiłek dla naszego umysłu. Potrzeba wiele uwagi i energii, aby stworzyć nowe nawyki. Skupienie się tylko na jednym celu naraz daje nam większe szanse na długoterminowy sukces.


Metoda małych kroków


Radykalne zmiany mogą osłabić osiągnięcie celu. Szybkie, nieprzemyślane decyzje są częstym powodem niepowodzenia wielu noworocznych postanowień. Aby dojść do mety, idź małymi krokami, ale bądź konsekwentna.


Pamiętaj o chwilach słabości


Co zrobisz, kiedy za kilka tygodni motywacja zgaśnie, a przed okresem nie będziesz mogła powstrzymać się przed jedzeniem? Warto przygotować taktykę na chwile słabości.


Pozbycie się słodkich i niezdrowych przekąsek z domu pozwoli przetrwać chwile słabości, a stosowanie odpowiedniej suplementacji pozwoli Ci uniknąć objadania się. Będziesz także lepiej kontrolować czynniki stymulujące uczucie głód, takie jak stres.


Na zakończenie


Pamiętaj, że osiągnięcie celu jest wymagającym zadaniem i jeżeli podchodzisz do niego, jak do zadania "za karę", nigdy nie osiągniesz sukcesu. Potraktuj postanowienia noworoczne, jak zmianę siebie, której zawsze pragnęłaś. Zmianę która poprawi Twoje poczucie wartości oraz wzmocni Cię psychicznie, gdyż utrata wagi to nie tylko lepszy wygląd, ale przede wszystkim większa pewność siebie. 

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni