Jak utrzymać dobrą formę na urlopie, wakacjach?

Utrzymanie dobrej formy podczas wakacji może okazać się trudne. W czasie urlopu często zaniedbujemy naszą dietę i aktywność fizyczną, sprawiając, że po powrocie jesteśmy w gorszej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Wakacje spędzone na leżeniu na plaży i objadaniu się wysokokalorycznymi posiłkami wcale nie sprzyja odpoczynkowi, a wręcz przeciwnie – powoduje, że po powrocie z wakacji czujemy się zmęczeni. Podróżowanie to świetna sprawa, ale często sprawia, że zaniedbujemy swoje ciało i pozwalamy sobie na niezdrowe jedzenie. Nie chodzi tylko o aktywność fizyczną, ale o znalezienie równowagi między zdrowiem fizycznym i emocjonalnym. Planując następny urlop czy weekendowy wypad, weź pod uwagę poniższe wskazówki, aby po powrocie czuć się naprawdę wypoczętym, zdrowym i szczęśliwym.

forma na urlopie

Zapakuj akcesoria sportowe

Podczas wakacji zaplanuj czas na ćwiczenia. Nie musi to być godzinna sesja na siłowni, ale ważne jest, aby nie zaniedbywać swojej rutyny fitness. Nieważne czy planujesz spędzić resztę dnia na zwiedzaniu, czy leżeniu na plaży - krótki trening na początek dnia doda Ci siły i energii na cały dzień. Pamiętaj o spakowaniu wygodnych, sportowych ciuchów i butów. Warto zabrać również lekką matę do ćwiczeń oraz gumę i skakankę.

Pamiętaj o zdrowym odżywianiu

Przed wyjazdem warto zapoznać się z lokalnymi restauracjami i przejrzeć ich menu. Pozwoli Ci to zachować kontrolę nad tym, co będziesz jadł podczas urlopu. Wieczory na wyjeździe często kończą się alkoholem, co sprawia, że czujemy się źle na drugi dzień. Nie trać czasu na leżenie w pokoju i leczenie kaca. Jedz zdrowe, pełnowartościowe śniadanie i pij dużo wody! Zawsze miej ze sobą butelkę wody i kilka zdrowych przekąsek, takich jak owoce czy batoniki proteinowe.

Ruszaj się

Nie musisz chodzić na siłownię, żeby pozostać w dobrej formie. W trakcie wakacji przeznacz czas na długie spacery, bieganie czy wyprawy rowerowe. Dzięki temu będziesz mógł odkrywać nowe otoczenie i jednocześnie być aktywnym. Jeżeli wybierasz się w miejsce, gdzie można się kąpać, korzystaj ile możesz i pływaj!

Wstawaj wcześnie

Sen jest zdrowy - to prawda, ale za dużo snu może rozregulować nasz system i sprawić, że będziemy bardziej leniwi. Nawet podczas wakacji postaraj się wstawać wcześniej, tak żeby mieć czas na poranne ćwiczenia. Spędzenie 20 minut na poranne ćwiczenia lub jogę pomoże Ci się rozbudzić, doda energii i pozwoli czuć się dobrze przez cały dzień.

Noś sportowe ciuchy

Kiedy planujesz zwiedzanie lub dłuższy spacer, ubierz się wygodnie! Urlop nie musi być rewią mody. Przede wszystkim ubieraj się wygodnie i komfortowo. Wygodne buty i przewiewne ciuchy z pewnością pozwolą Ci poczuć się komfortowo i wygodnie.

Planuj

Planowanie sprawia, że cała podróż jest lepiej zorganizowana i przyjemniejsza. Sporządź listę zadań do wykonania przed wyjazdem, rzeczy do zabrania i miejsc do zwiedzenia. Wypisz wszystkie niezbędne zadania, które należy wykonać przed wyjazdem. Sprawdź różne atrakcje i zabytki, które będziesz chciał odwiedzić, tak żeby nie tracić na to czasu po przyjeździe do hotelu.

Autorka: Amanda Starek

Od zawsze interesowałam się zdrowym trybem życia. Od siedmiu lat jestem pasjonatką jogi, a od pięciu lat regularnie medytuję i uczę innych jak poprzez jogę i medytację znaleźć spokój i balans w codziennym życiu oraz jak panować nad swoimi emocjami i umysłem.

OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni