Jakie produkty poprawiają nastrój?

Jedzenie, oprócz dostarczania energii i składników odżywczych, ma również bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne, w tym nastrój. Poszczególne składniki diety mogą sprawić, że będziesz czuła się szczęśliwsza i bardziej spokojna. 


kobieta w dobrym nastroju


Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że wielu z nas odczuwa niepokój i zmaga się ze złym nastrojem. Czego powinniśmy jeść więcej, aby zachować dobry nastrój?


Migdały - zawierają dużą ilość witaminy B2 oraz magnez, które pomagają zredukować stres.


Kakao - zawiera związek fenyloetyloaminy, który według badań może zmniejszyć lęki i depresję.


Tłuste ryby - zawierają kwasy tłuszczowe Omega 3, które stymulują poziom serotoniny i pomagają czuć się lepiej.


Herbata z bazylii - uspokaja oraz poprawia ogólne samopoczucie.


Banany- są bogate w witaminę B6, która pomaga w syntezie neuroprzekaźników poprawiających samopoczucie, takich jak dopamina i serotonina.


Owies- jest źródłem błonnika, który spowalnia trawienie węglowodanów, pozwalając na stopniowe uwalnianie cukru, pozwalając utrzymać stabilny poziom energii, co jest ważne dla kontrolowania wahań nastroju i drażliwości


Bez wątpienia hitem w tej kategorii są rośliny, tzw. adaptogeny. Jeśli dotąd nie miałaś szansy ich wypróbować to z przekonaniem mogę polecić zestaw Adapto Max. 90-dniowa suplementacja to koszt niecałych 40 zł


Podsumowanie


Kiedy czujemy spadek nastroju, zamiast sięgać po wysokocukrowe produkty, które tylko na chwile dodają energii i poprawiają nastrój, warto sięgnąć po pełnowartościowe produkty, które nie tylko poprawiają nastrój, ale także poprawiają ogólny stan zdrowia. 


Referencje:
Autorka: Amanda Starek


Od zawsze interesowałam się zdrowym trybem życia. Od siedmiu lat jestem pasjonatką jogi, a od pięciu lat regularnie medytuję i uczę innych jak poprzez jogę i medytację znaleźć spokój i balans w codziennym życiu oraz jak panować nad swoimi emocjami i umysłem.


OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni