Kilka sposobów na utrzymanie motywacji

Masz mnóstwo obowiązków - praca, siłownia, gotowanie, niekończące się "to do" listy i zero motywacji?  Wszystkie czasami tego doświadczamy. Są dni, kiedy siedząc przed biurkiem, myślisz o wakacjach, przewijasz media społecznościowe, sprawiają, że jeszcze bardziej Ci się nie chce, a obowiązków nie ubywa…

Przetrwanie dnia, w którym nie masz motywacji, może wydawać się niemożliwe, ale możesz sobie z tym poradzić! To, czego potrzebujesz, to zmiana nastawienia i kilka pomocnych wskazówek!

Dlaczego brakuje nam motywacji?

Brak motywacji zawsze jest z czymś związany. Być może jesteś znudzona lub sfrustrowana tym, co robisz, i próbujesz się wycofać? A może jesteś perfekcjonistką i stawiasz sobie zbyt wysokie oczekiwania? A może zwyczajnie zabalowałaś noc wcześniej.

Cokolwiek by to nie było, znalezienie prawdziwego powodu, dla którego nie czujesz motywacji, pozwoli Ci zrozumieć brak motywacji i wyciągnąć wnioski na następny raz. A teraz kiedy musisz się wykazać, skup się na tym, jak przebrnąć przez ten dzień. 

motywacja

Nie czekaj na nadejście motywacji

Być może już wiesz, co Cię demotywuje. Teraz czas, żeby zdać sobie sprawę, że czekanie na motywację nic nie da. Zacznij działać. Jak? Wmów sobie, że chcesz to zrobić. Skup się tylko na pozytywnych aspektach tego, czego tak naprawdę nie chcesz dzisiaj robić i działaj. Nie chcesz iść na siłownię? Pomyśl o swoim pięknym ciele latem na plaży, to na pewno Cię zmotywuje!

Oszukaj mózg

Czasami oszukiwanie naszego mózgu jest najlepszym sposobem na motywację. Zadaj sobie pytanie: gdybym była zmotywowana, co bym teraz robiła? Wyobraź sobie, jak wygląda dla Ciebie produktywny dzień lub trening. Zaplanuj sobie w głowie albo zapisz na kartce plan dnia. Możesz dodać przerwy na kawę, telefon do przyjaciela czy spacer. Niech te małe przerwy dodatkowo Cię motywują, żeby z uśmiechem na twarzy przejść przez cały dzień.

Wyluzuj

Kiedy brak Ci motywacji, z pomocą przyjdzie ulubiona playlista. Muzyka świetnie poprawia nastrój i motywuje do działania. Jeśli pracujesz w biurze czy w domu, możesz wyjść na chwilę na świeże powietrze. Przygotowanie do treningu też możesz wykonać na dworze. Pobiegaj, przejdź się. Jest wiele różnych sposobów na uprzyjemnienie sobie rogi do swoich celów, a te proste rozwiązania mogą zrobić ogromną różnicę!

Nagradzaj siebie

Po każdym długim, męczącym dniu przychodzi jego koniec. Aby z chęcią go wyczekiwać i mieć więcej motywacji, żeby przebrnąć przez swoje obowiązki, zaplanuj sobie nagrodę na koniec dnia pracy czy treningu! Masaż, randka, długa kąpiel czy kieliszek wina z pewnością poprawią Twoje samopoczucie.

Warto pamiętać, że każda z nas ma czasami gorszy dzień, a co za tym idzie - brak nam motywacji do pracy czy treningu. Jest to całkowicie normalne! W idealnym świecie wszyscy czulibyśmy się bardzo zmotywowani przez całą dobę, ale w rzeczywistości tak nie jest. Dużo się uśmiechaj, rób więcej przerw i zaplanuj sobie extra nagrodę na koniec dnia.

Źródło: https://divethru.com/how-to-get-through-day-with-no-motivation/

Autorka: Amanda Starek

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni