Najlepsze suplementy dla kobiet



Jakie suplementy dla kobiet są najczęściej zalecane? Co możemy wybrać z podstawowej suplementacji, aby poprawić swoje wyniki sportowe? Suplementy diety wymienione poniżej są to środki żywieniowe, które znajdują się w większości pokarmów, którymi zajadamy się w ciągu dnia. Niestety, substancje te znajdują się w naszym pożywieniu w bardzo małych ilościach, które nie są wystarczające, aby uzyskać zadowalające efekty biologiczne np. W wspomaganiu siły mięśniowej czy pomocy w szybszej regeneracji organizmu. Substancje te nie są szkodliwe, pod warunkiem, że są one stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.


Poniżej wymieniłam kilka najważniejszych suplementów, które powinny znajdować się w podstawowej suplementacji kobiet uprawiających sport.


BCAA


BCAA, czyli egzogenne aminokwasy, bardzo przydatne w ciężkich treningach siłowych. Chronią tkankę mięśniową przy zmniejszonym zużyciu glikogenu, opóźniają odczucie zmęczenia, a tuż po ukończonym treningu umożliwiają sprawną regenerację. Suplement przeznaczony dla każdej aktywnej osoby.


Kreatyna


Wiele kobiet unika kreatyny jak ognia. Większości kojarzy się on z wielką męską muskulaturą, nabieraniem wody, czyli czymś co niekoniecznie kojarzy się z kobiecością i delikatnością. Kreatyna jest suplementem, który w naturalny sposób może pomóc wzmocnić tkankę mięśniową oraz poprawić siłę. Suplementacja kreatyną poprawia zdolności wysiłkowe oraz zmniejsza zmęczenie na treningach. Czasami wystarczy 2-3 tygodni, aby odczuć jej wpływ na siłę i wytrzymałość siłową.


Witaminy


Dla kobiet witaminy są szczególnie ważne. Nie tylko ze względu na ogólny piękny wygląd skóry, włosów i paznokci, ale są one istotnym elementem przy aktywnym trybie życia i częstych treningach. Niestety nie są one wytwarzane samoistnie. Większość możemy dostarczyć z pożywienia, ale do utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej potrzebujemy nieco większego wsparcia. W sklepach z suplementacją dla sportowców znajdziecie wiele rodzai witamin dla kobiet, między innymi multiwitaminy, kompleksy takie jak żeń-szeń lub np. Żelazo i wapń.


Omega 3


Kwasy tłuszczowe omega 3 stanowią źródło EPA i DHA, które skutecznie wspomagają pracę serca, układu krwionośnego, pomagają w równowadze dobrego i złego cholesterolu. Wspomagają kondycję włosów, skóry i paznokci a dodatkowo chronią nasz organizm oraz wspierają odporność.


L-karnityna


Suplement przeznaczony dla osób aktywnych z myślą o redukcji tkanki tłuszczowej. L – karnityna bierze udział w metabolizmie węglowodanów oraz niektórych rozgałęzionych aminokwasów. Jej celem jest przyspieszenie przemiany materii. Ma ona pomóc w większym zużyciu energii, czyli przepaleniu większej ilości kalorii w ciągu dnia. Jest pomocna w walce z utratą nadmiernych kilogramów.


Odżywka białkowa



W porównaniu do suplementów wymienionych wyżej odżywka białkowa jest nie tyle suplementem, a wartością odżywczą, tak jak węglowodany i tłuszcze. Ludzie aktywni fizycznie, trenujący siłowo mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na białko w przeciwieństwie do osób o niskiej aktywności w ciągu dnia. Odżywkę białkową możemy stosować jako uzupełnienie aminokwasów po skończonym treningu siłowym ale również, można ją dodawać do posiłków w celu uzupełnienia diety.


Suplementy wymienione wyżej nie różnią się prawie niczym od suplementacji dla mężczyzn. Są to legalne środki, pomocne w szybszej regeneracji naszego organizmy oraz poprawie sportowej formy.


Inez Gorońska


Team FitWomen


OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni

Wygląda na to, że jesteś w kraj, czy chcesz przejść na naszą kraj stronę?