Power drzemka! Czym jest Coffee Nap drzemka?

Znasz to uczucie, kiedy w drugiej połowie dnia wracasz z pracy całkowicie wypompowana z energii? Popołudniowa drzemka jest super, jeśli mamy czas, ale co kiedy w połowie dnia tracisz energię, a potrzebujesz zaraz wstać się na trening, albo załatwić coś ważnego? Jedyne co może dodać Ci sił to espresso drzemka!  


Czym jest espresso drzemka lub power drzemka?


Niczym innym jak połączeniem kawy z krótką, 20-minutową drzemką! Istnieją dowody naukowe potwierdzające, że połączenie kofeiny z drzemką może poprawić naszą koncentrację, produktywność oraz dodać nam energii w ciągu dnia, a także podczas pracy na nocne zmiany.


coffe nap drzemka


Jak działa power drzemka?


Organizm potrzebuje około 20 minut, aby zareagować na działanie kofeiny. Ucinając sobie drzemkę natychmiast po spożyciu kawy, sprawiamy, że efekt pobudzenia kofeinowego pojawi się zaraz po wybudzeniu. Drzemka sprawi, że poczujesz się odprężona i wypoczęta, a działająca po 20 minutach kofeina naładuje Cię energią.


Możesz użyć tej techniki w dowolnym momencie, ale najskuteczniejsza jest podczas popołudniowego spadku energii oraz kiedy pracujemy na nocne zmiany.


Power drzemka w czterech krokach


1. Znajdź odpowiednie miejsce na drzemkę.


2. Wypij mocną kawę lub skorzystaj z kofeiny w tabletkach


3. Nastaw budzik na 15-20 minut (Nie dłużej. Jeśli drzemka trwa powyżej 20 minut, możesz obudzić się fazie głębszego snu, co może spowodować uczucie oszołomienia po przebudzeniu).


4. Zamknij oczy, całkowicie się zrelaksuj, pozwalając sobie odpłynąć i zasnąć.


W jednym  badań porównano drzemkę 20-minutową, drzemkę z espresso oraz odpoczynek bez snu. Najlepiej ze wszystkich sprawdziła się drzemka espresso, która najskuteczniej stawiała ankietowanych na nogi. 


 


Dla uwielbiających ciężkie treningi jeszcze lepszym sposobem będzie zastosowanie syntetycznej kofeiny. Syntetyczna kofeina jest jednym z najskuteczniejszy suplementów dla sportowców i osób aktywnych. Warto wypróbować obie opcje.


Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9401427/


Autorka: Amanda Starek

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni