Suplementy na spalanie tłuszczu - termogeniki dla kobietSuplementy wspierające spalanie tkanki tłuszczowej stają się coraz bardziej popularne. Być może jest to związane z rosnącą wśród społeczeństwa otyłością, która dotyka średnio połowę naszego kraju. Na rynku znajdziemy coraz więcej środków wspomagających odchudzanie. Obok l-karnityny i blokerów apetytu coraz częściej wybierane są środki zwane „spalaczami tłuszczu”.


Jak działa spalacz tkanki tłuszczowej?


Termogeniki są to substancje naturalnego pochodzenia. Preparaty te podnoszą temperaturę komórek ciała, co wiąże się z przyspieszeniem przemiany materii i lepszym spalaniem opornej tkanki tłuszczowej. Efektem ich działania jest wzrost wydatków energetycznych, co przyspiesza redukcję tłuszczu zapasowego. Termogeniki zazwyczaj zawierają w składzie kofeinę, polifenole herbaciane, ekstrakty z cytrusów, imbiru, cynamonu, pieprzu czarnego i kajeńskiego, a także wolne formy aminokwasów takich jak tyrozyna i wiele innych. Preparaty różnią się pomiędzy sobą składem i siłą działania. Nie są to magiczne kapsułki, które pozbawią nas fałdek na brzuchu, jednak ich wsparcie w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami może przyspieszyć i pomóc nam w osiągnięciu upragnionych efektów.


Zdarzają Ci się spadki energii i motywacji w trakcie redukcji? Termogeniki bardzo często są stosowane w momentach długiej redukcji, kiedy brakuje nam energii i jesteśmy długi czas w deficycie kalorycznym. Świetnie sprawdzają się jako suplement stosowany przedtreningowo, dzięki temu uzyskasz większe pobudzenie i chęć do treningu.


Spalacze przydatne są również w momentach gdy nasza redukcja trwa zbyt długo, efekty zatrzymują się, a większy deficyt kaloryczny nie będzie rozsądnym rozwiązaniem. W takim sytuacjach warto wprowadzić termogeniki, które napędzą nasz organizm do większego wydatku energetycznego. Dzięki temu „zastój” podczas redukcji nie będzie nam straszny.


Czy termogeniki są bezpieczne?Większość suplementów wspomagających utratę tkanki tłuszczowej, dostępnych na Polskim rynku jest w pełni bezpieczna. Produkty w sklepach bazują na naturalnych wyciągach, ekstraktach roślin, syntetycznych dodatkach między innymi takich jak kofeina. Jeśli nie jesteś osobą chorą i nie masz problemów z wysokim ciśnieniem lub układem sercowo-naczyniowym, trawiennym lub moczowym (nerki), tego typu produkty nie będą miały negatywnego wpływu na stan Twojego zdrowia.


Szczególną uwagę warto zwrócić na preparaty zawierające dodatek lub ekstrakt Johimbiny lub rośliny zwanej rauwolfia. Tego typu preparaty są stosowane najczęściej przez zaawansowane osoby oraz wyczynowych sportowców. Mogą one negatywnie wpłynąć na samopoczucie lub pracę serca.


Suplementy termogeniczne nie zaleca się stosować w porach wieczornych. Mogą wystąpić problemy z zasypianiem. Spalacze tkanki tłuszczowej najlepiej stosować rano na czczo lub chwile przed rozpoczęciem treningu.


Inez Gorońska


Team FitWomen


OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD
Było o nas głośno w:

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni