Trenuje, bo kocham swoje ciało!

W świecie mediów społecznościowych i presji życia w idealnym świecie każdego dnia świadomie lub nie porównujemy się do innych. Chcemy być lepsze, szczuplejsze, fajniejsze… Nadszedł czas, aby zmienić sposób, w jaki postrzegasz swoje ciało i przestać porównywać się z innymi. Zaakceptuj to, że jesteś wyjątkowa i pokochaj swoje ciało! Jak?

Zmień sposób patrzenia na swoje ciało

Na początek odrzuć negatywność. Negatywne myśli o samej sobie oraz mówienie o sobie źle kreują negatywność w odbiorze swojego wyglądu. Zacznij mówić dobrze o sobie i swoim ciele. Będziesz zaskoczona, jak Twoja psychika wpływa na to, w jaki sposób postrzegasz siebie oraz jak postrzegają Cię inni. Skupiaj się na swoich zaletach i bądź dumna z tego, kim jesteś i jak wyglądasz.

kobieta trenuje w domu

Przestań porównywać się z innymi

Każda z nas jest inna. Mamy inne geny, inne sylwetki i wiele nas różni. Porównywanie się z modelkami ze zdjęć czy dziewczynami z siłowni nie podniesie Twojej samooceny. Następnym razem, kiedy złapiesz się na porównywaniu się z inną kobietą, pamiętaj, że jesteś jedyna w swoim rodzaju. Pamiętaj, że prawdziwy blask i piękno tkwi głęboko w Twoim sercu. 

Dopasuj ubiór do swojej sylwetki

Świetnym sposobem na zaakceptowanie swojej sylwetki jest umiejętne ubieranie się dopasowane do Twojej figury. Nosząc ubrania podkreślające Twoją sylwetkę, poczujesz się bardziej komfortowo i seksownie.

Trenuje, bo kocham swoje ciało!

Wiele kobiet decyduje się na trening tylko dlatego, że nie lubi swojego ciała i chciałoby je zmienić. Zbyt intensywne ćwiczenia połączone z rygorystyczną dietą nie pozwolą Ci pokochać treningów i sprawią, że będziesz kojarzyć je z czymś negatywnym, dlatego warto zachować umiar.

Podsumowując

Często chcemy tego, czego nie mamy. Podczas gdy część z nas nienawidzi swojego krągłego ciała, inna żałuje, że nie ma go więcej. Zaakceptuj i pokochaj swoje ciało takim, jakie jest!

Pamiętaj, że ćwiczenia to nie tylko walka z kilogramami i kształtowanie sylwetki na wakacje. Regularne treningi dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb dodają nam energii, pewności siebie oraz napełniają nas pozytywnością i radością. 

Autorka: Amanda Starek

OCEŃ ARTYKUŁ:
0 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni