Wietrzenie domu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie

W czasach pracy zdalnej sporą ilość czasu spędzamy w domu, jemy, śpimy i pracujemy w jednym miejscu. Ważne jest, aby utrzymać w domu porządek, ale także, aby regularnie go wietrzyć.

Na zewnątrz robi się coraz cieplej i jest to dobry czas, żeby każdego dnia zafundować sobie świeżą dawkę tlenu. Świeże powietrze niesie zapach wiosny, a z nim wiele innych korzyści.

Po co wietrzyć dom?

Każdego dnia wdychasz i wydychasz powietrze z tego samego miejsca, a po jakimś czasie jego jakość pogarsza się. Aby prawidłowo funkcjonować, potrzebujemy optymalnej ilości tlenu. Zastane powietrze w mieszkaniu, w którym go brakuje, nie przynosi wiele dobrego. Według American Lung Association zanieczyszczenie powietrza występuje także w domach. "Ciężkie"  środowisko wewnętrzne źle wpływa na odporność oraz na alergików, osoby z chorobami płuc czy astmą. 

wietrzenie a samopoczucie

Świeże powietrze pobudza 

Możesz sięgać po kolejną kawę, próbować rozruszać się ćwiczeniami lub próbować skoncentrować się poprzez medytację, ale nic tak nie naładuje Cię energią, jak świeża dawka tlenu. Tlenu jest nieco więcej w świeżym, a jak wiadomo, wyższy poziom tlenu poprawia nasze funkcjonowanie. Strumień świeżego powietrza oczyszcza zastane powietrze w pomieszczeniach, a wraz z nim usuwa gazy, zapachy, kurz i roztocza.

Siedzenie w domu z zamkniętymi oknami może przyczyniać się do uczucia zmęczenia i senności, dlatego tak ważne jest wietrzenie mieszkania. Świeże powietrze w Twoim domu jest jedną z rzeczy, których potrzebujesz, żeby dotlenić organizm i zmotywować się do działania!

Autorka: Amanda Starek

OCEŃ ARTYKUŁ:
5 / 5 5 0
SFD

Płatności obsługują

Nasi partnerzy logistyczni